هنرکده هنرهای تزئینی در مهرماه 1339 توسط هوشنگ کاظمی و با حمایت وزیر فرهنگ و هنر وقت، مهرداد پهلبد، در ساختمانی اجاره‌ای در کوچه پیرجمالی در خیابان شریعتی بالاتر از خیابان طالقانی فعلی تاسیس شد. با ظهور انجمن هنری خروس جنگی در اواخر دهه 1320 شمسی و تحولات مهم فرهنگی و هنری در دوره پهلوی دوم و به‌خصوص بعد از کودتای 28 مرداد 1332، فضاهای آموزشی در حیطه هنرهای دیداری مدرن گسترش پیدا کرد. هنرستان هنرهای زیبای تهران در سال 1332 با رویکرد آموزش نوین، که تحت تاثیر فضای آموزشی مدارس اروپا، فعالیت می‌کرد، توسط جلیل ضیاپور تاسیس شد. ضیاپور که خود بنیان‌گذار انجمن هنری خروس جنگی و از دانش‌آموختگان اروپا بود، شیوه آموزش این هنرستان را نسبت به مدارس و آموزشگاه‌های قبل تغییر داد و به‌همین دلیل اولین هنرآموخته‌گان این هنرستان مورد استقبال دانشکده هنرهای زیبای تهران قرار نگرفتند. در حالی که در محدوده  دهه های 20 و 30  تفکر بازگشت به هنر ملی و میهنی رواج پیدا کرده بود. در نگاه نخست توجه به اصالت ایرانی و هویت شرقی است که پایه‌های هنرهای تزئینی را شکل می‌دهد. با توجه به تحولات هنری ایران در دهه 30 و 40 شمسی و رواج هنر نوگرا در بین هنرمندان ایرانی، ماهیت و ساختار هنرکده هنرهای تزئینی با الگوبرداری از مدرسه آرت دکوی پاریس بنیان گذاشته شد. علاوه بر استادان ایرانی، از مدرسان خارجی (فرانسوی) هم دعوت شد که در هنرکده هنرهای تزئینی تدریس کنند. حضور این استادان سبب آشنایی و شناخت بیش‌تر هنرجویان ایرانی با هنر مدرن غربی شد. این هنرکده با ایجاد امکانی برای ادامه تحصیل دانش‌آموختگان هنرستان و ایجاد رشته‌های جدید، بخشی از نیازهای تحصیلی نسل جدید را پاسخ داد. این شماره از پشت بام به این هنرکده اختصاص دارد که میتوانید از این لینک خریداری فرمایید.

حراج ماه گالری دنا با آثاری از هنرمندان برجسته ایرانیتوسط : در:

حراج ماه گالری دنا

حراج ماه گالری دنا


حراج ماه “گالری دنا” اول اردیبهشت 1399 آغاز شد.

گالری دنا در نظر دارد حراج ماه خود را بر اساس پلتفرمی که در سایت گالری طراحی شده به صورت آنلاین و ماهانه برگزار کند.

حراج اردیبهشت ماه با آثاری از:

هانیبال الخاص، فرشید پارسی کیا
حمید جانی پور، ساوالان جماعتی
فرزانه حسینی، حبیب فرشباف
کیومرث کیاست، علی کیانی امین
یوریک کریم مسیحی، ساسان مویدی، کیومرث هارپا، سینا یعقوبی

این حراج از ساعت ۱۸ روز اول اردیبهشت ماه آغاز شد.

برای مشاهده و خرید آثار به سایت گالری دنا مراجعه کنید.

 

اخبار هنرهای تجسمی را در پشت بام پیگیری کنید.

 

اساسنامه حراج ماه گالری دنا

گالری دنا با توجه به نمایشگاه‌های متعددی که در سال­های گذشته برگزار کرده است، در نظر دارد حراج ماه خود را بر اساس پلتفرمی که در سایت گالری طراحی شده، به صورت آنلاین و ماهانه برگزار کند. این حراج بر پایه­ سیاست­های کلی گالری‌ دنا که همانا ارزش­گذاری بر اساس محتوا و تکنیک بوده، برنامه ریزی شده است. و گالری دنا بنا دارد این برنامه را به صورت مستمر انجام دهد.

با توجه به حضور خریداران بسیاری که در سال­های اخیر، بنا به ذوق زیبایی‌­شناسی و نیز از جهت سرمایه گذاری، به خرید آثار هنری روی آورده­‌اند، برآن شدیم که در شرایط کنونی، حراج ماه گالری دنا را از اردیبهشت امسال به صورت فروش آنلاین در سایت گالری دنا برگزار کنیم.

رویکرد گالری در حراج آنلاین هرماه

تعداد اثر/
حراج ماه گالری دنا در نظر دارد هر ماه تنها تعداد 12 اثر را برای فروش ارائه دهد.

شرایط شرکت در حراج ماه /
آثار توسط مجموعه داران، گالری‌­داران­، کیوریتورها و همچنین هنرمندان به حراج ماه معرفی می‌شوند.

* قابل توجه است که آثار از هنرمندان جوان تا هنرمندان صاحب­‌نام هنر ایران انتخاب می­‌شود.

شرایط انتخاب آثار/
آثار توسط شورای سیاست گذاری حراج ماه با توجه به سیاست­‌های کلان گالری دنا انتخاب می­‌شوند.

شرایط قیمت گذاری آثار /
آثار انتخاب شده در حراج ماه، بعد از قیمت پیشنهادی از طرف مجموعه داران، گالری داران، کیوریتورها و هنرمندان با احتساب تخفیف حراج، توسط گالری قیمت گذاری می‌­شود.

زمان برگزاری حراج ماه /
اول هر ماه تمامی آثار با مشخصات کامل اثر و قیمت نهایی راس ساعت معین در سایت بارگزاری می‌­شود.

آدرس سایت / www,denagallery.ir

 

 

اخبار

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.