هنرکده هنرهای تزئینی در مهرماه 1339 توسط هوشنگ کاظمی و با حمایت وزیر فرهنگ و هنر وقت، مهرداد پهلبد، در ساختمانی اجاره‌ای در کوچه پیرجمالی در خیابان شریعتی بالاتر از خیابان طالقانی فعلی تاسیس شد. با ظهور انجمن هنری خروس جنگی در اواخر دهه 1320 شمسی و تحولات مهم فرهنگی و هنری در دوره پهلوی دوم و به‌خصوص بعد از کودتای 28 مرداد 1332، فضاهای آموزشی در حیطه هنرهای دیداری مدرن گسترش پیدا کرد. هنرستان هنرهای زیبای تهران در سال 1332 با رویکرد آموزش نوین، که تحت تاثیر فضای آموزشی مدارس اروپا، فعالیت می‌کرد، توسط جلیل ضیاپور تاسیس شد. ضیاپور که خود بنیان‌گذار انجمن هنری خروس جنگی و از دانش‌آموختگان اروپا بود، شیوه آموزش این هنرستان را نسبت به مدارس و آموزشگاه‌های قبل تغییر داد و به‌همین دلیل اولین هنرآموخته‌گان این هنرستان مورد استقبال دانشکده هنرهای زیبای تهران قرار نگرفتند. در حالی که در محدوده  دهه های 20 و 30  تفکر بازگشت به هنر ملی و میهنی رواج پیدا کرده بود. در نگاه نخست توجه به اصالت ایرانی و هویت شرقی است که پایه‌های هنرهای تزئینی را شکل می‌دهد. با توجه به تحولات هنری ایران در دهه 30 و 40 شمسی و رواج هنر نوگرا در بین هنرمندان ایرانی، ماهیت و ساختار هنرکده هنرهای تزئینی با الگوبرداری از مدرسه آرت دکوی پاریس بنیان گذاشته شد. علاوه بر استادان ایرانی، از مدرسان خارجی (فرانسوی) هم دعوت شد که در هنرکده هنرهای تزئینی تدریس کنند. حضور این استادان سبب آشنایی و شناخت بیش‌تر هنرجویان ایرانی با هنر مدرن غربی شد. این هنرکده با ایجاد امکانی برای ادامه تحصیل دانش‌آموختگان هنرستان و ایجاد رشته‌های جدید، بخشی از نیازهای تحصیلی نسل جدید را پاسخ داد. این شماره از پشت بام به این هنرکده اختصاص دارد که میتوانید از این لینک خریداری فرمایید.

توالت طلا موزه گوگنهایمتوسط : در:

نام اثر "آمریکا"-موزه گوگنهایم


شما به کسی كه همه چيز دارد چه پیشنهادی می‌دهيد؟

خب اگر شما موزه‌ی‌ گوگنهايم باشيد و آن کسی که همه‌چیز دارد دونالد ترامپ، به او پيشنهاد توالت طلا می‌دهيد.

توالت طلا- مجسمه- آمریکا- موزه- ترامپ

نام اثر “آمریکا” موزه گوگنهایم

طبق گزارش واشنگتن‌پست، كاخ سفيد آمريكا با ايميلی به موزه‌ی گوگنهايم نيويورک درخواست وام گرفتن تابلوی منظره‌ی برفی اثر ون گوگ، برای اقامتگاه شخصی رئيس جمهور و همسرش را داد. نانسی اسپكتور كيوريتور موزه گوگنهایم در پاسخ گفت: آن نقاشی موجود نيست و در عوض پيشنهاد توالت طلا با خلوص ١٨ قيراط، با عنوان آمريكا را مطرح کرد.

“آمريكا” اثر هنرمند ايتاليايی ماريتزيو كتلن(Maurizio Cattelan) از جنس طلا ساخته شده و كاملا كاربردی است.

كتلن اين توالت را در سال ٢٠١٦ برای موزه‌ی گوگنهايم نيويورک و به منظور نصب در كنار بقيه توالت‌ها، برای استفاده‌ی عمومی ساخت.

این توالت توسط نیروهای امنیتی محافظت می‌شود اما طبق گزارش موزه صد هزار نفر برای استفاده از اين توالت صف كشيدند.

قيمت طلای اين اثر بيشتر از يك ميليون دلار تخمین زده‌ شده‌است.

 

 

https://poshtebammag.ir/shop

 

 

در ادامه تصاویر آثار دیگر هنرمند را می‌توانید ببینید.

 

مجسمه- پاپ- شمشیر- موزه- آمریکا

ماريتزيو كتلن(Maurizio Cattelan)

سرباز-باطوم-آمریکا-موزه- پلیس-

ماريتزيو كتلن(Maurizio Cattelan)

اسب- دیوار- موزه- آمریکا

ماريتزيو كتلن(Maurizio Cattelan)

هیتلر- آلمان- مجسمه- دیوار- موزه- آمریکا- جنگ جهانی

ماريتزيو كتلن(Maurizio Cattelan)

موزه- آمریکا- سقف

ماريتزيو كتلن(Maurizio Cattelan)

مجسمه- دست- انگشت- فاک-

ماريتزيو كتلن(Maurizio Cattelan)

پوتین- سرباز- کفش- چرم- مجسمه

ماريتزيو كتلن(Maurizio Cattelan)

ماريتزيو كتلن(Maurizio Cattelan)

مجله آنلاین

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.