درباره ما


«پشت بام» فصلنامه‌ای فرهنگی هنری است،‌ با نگاه تخصصی به هنرهای دیداری که در دو فرمت نشریه کاغذی و مجله آنلاین در شبکه اجتماعی اینستاگرام و وب‌سایت پشت بام فعالیت خود را آغاز کرده است.

. نسخه‌ کاغذی به سردبیری فرشید پارسی‌کیا در قطع وزیری و در شروع در دویست و چهل صفحه منتشر خواهد شد‌؛ هر شماره‌ آن به یک پرونده و ده درصد صفحات آن به آگهی اختصاص دارد و چون محتوای مطالب آن درباره هنر دیداری بوده حجم قابل توجهی از تصاویر و آثار را خواهد داشت.
. مجله‌ آنلاین به سردبیری زروان روحبخشان با تیم تحریریه‌ای متشکل از چند دبیر و نویسنده، از نویسندگان و هنرمندان عرصه‌ هنرهای دیداری به تولید محتوای جدید و قابل توجه در این حوزه می‌پردازد.

«پشت بام» می‌کوشد با همکاری جمعی از نویسندگان، هنرمندان و صاحب‌نظران حوزه‌ هنرهای دیداری، در داخل و خارج از کشور، جای خالی پژوهش در هنرهای دیداری کشورمان را پر کند.

گستره‌ مخاطبان ما را هنرمندان، گالری‌داران، مدیران فرهنگ و هنر، همچنین دانشجویان و علاقه‌مندان این عرصه‌ در ایران و جهان تشکیل می دهند.

«پشت‌بام» در هر شماره به یک موضوع قابل تامل در حوزه‌ هنرهای دیداری می‌پردازد که با حضور افراد متخصص و صاحب‌نام در این حوزه به بررسی موضوعات و تحلیل جریان‌ها می‌پردازد و بدون جهت‌گیری به موضوع مورد هدف آن‌ را از جنبه‌های گوناگون بررسی کرده و کتابی موضوع محور در جایگاه مرجع و رفرنس برای رجوع علاقه‌مندان به این حوزه در گذران تاریخ این کشور تولید کند.

شماره اول «پشت‌بام» با موضوع «جنبش سقاخانه» اسفند 97 منتشر شد و به همراه آن مجله آنلاین در ابتدای همین ماه فعالیت خود را شروع کرد.
‌شماره‌ دوم با موضوع «انجمن هنری خروس جنگی» در مرداد 98، شماره سوم با موضوع «بینال‌های تهران» در آبان 98 ، شماره چهارم نشریه با موضوع «هنرکده هنرهای تزیینی» در اسفند 98، شماره پنجم نشریه با موضوع «گروه آزاد نقاشان و مجسمه سازان» در شهریور 99 و شماره ششم نشریه با موضوع «هنرستان هنرهای زیبا» در پاییز 99 منتشر شد.

صاحب امتیاز و سردبیر: فرشید پارسی‌کیا
مدیر مسئول:‌  فرهنگ پارسی‌کیا
ناظر عالی: حمید جانی‌پور
سردبیرمجله آنلاین:‌ زروان روح بخشان
معاون سردبیر: محمد شمس
شورای سیاست گذاری:‌ یوریک کریم‌مسیحی،‌ زروان روح‌بخشان،‌ فرانک احمدزاده، آناهیتا رضایی، مهدی فاتحی، سینا یعقوبی، حمید جانی پورو حمیدرضا شش جوانی
مدیر داخلی:محسن حسین‌خانی
گروه پژوهش: فرانک احمد زاده، محمد شمس، نرگس مرندی، فضه زحمتکش و یاسمن شاپوری
مدیر هنری: استودیو پارسی
طراح لوگو: مهدی فاتحی
طراح گرافیک: محسن حسین‌خانی
مدیر روابط عمومی: فاطمه اردستانی
مدیر وب‌سایت:‌ داود ارسونی
مدیر تولید: میلاد قلیچ | چاپ کوفا
مدیر رویداد: امیر طباطبایی
طراح موشن:‌ میلاد فداکار

سردبیر مجله آنلاین: زروان روح‌بخشان
دبیر تحریریه مجله آنلاین: یاسمن شاپوری
دبیر بام اقتصاد هنر: هژیر کهریزی
دبیر بام بازی: گروه وی جی سی
دبیر بام پیکرسازی:‌
دبیر بام تصویرسازی:‌ سمیه علی‌پور
دبیر بام دگر:‌ یاسمن شاپوری
دبیر بام رسانه‌های نو:‌ نرگس مرندی
دبیر بام طراحی مد:
دبیر بام طراحی و نقاشی:‌
دبیر بام عکاسی: هوفر حقیقی
دبیر بام گرافیک:‌ اونیش امین‌الهی
دبیر بام گردی: محمد شمس
دبیر بام فلسفه هنر: سینا یعقوبی
دبیر بام واژه‌شناسی:‌ فرهنگ پارسی‌کیا
دبیر خبر:‌ فرهنگ پارسی‌کیا