شماره سوم نشریه «پشت‌بام» با پرونده دوسالانه‌های تهران از سال۱۳۳۷ تا ۱۳۴۵ منتشر و در مراسمی در سینما عصر جدید رونمایی شد.

فرشید پارسی کیا سردبیر نشریه پشت‌بام که  سومین شماره آن روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۸:۳۰ در سینما عصر جدید رونمایی شد، در گفت وگو با خبرنگار تجسمی ایرنا گفت: مخاطبان پشت‌بام، طیفی از فرهنگ‌دوستان، هنرمندان، مجمـوعـه‌داران، گالری‌داران و دانشجویان رشته‌های دیداری هستند و این نشریه تلاش دارد با طراحی و تدوین سالشمار و مطالب پژوهشی مستدل، زمینه ورود مخاطب به مطالعات هنرهای دیداری را فراهم کند و با برگزاری نمایشگاه‌ها و نشست‌های تخصصی فعالیت‌هایش را با بهره گیری از سایر رسانه ها اطلاع‌رسانی کند. وی با اشاره به دشواری‌های پیش‌رو در وضعیت کنونی مطبوعات گفت: پشت‌بام مصمم پیش می‌رود، زیرا باور دارد از پشت‌بام همه جا را بهتر می‌توان دید. ما بر این باوریم که هنرهای دیداری ایران دچار کمبود مکتوبات و پژوهش‌های تاریخی و تحلیلی است و انباشت مطـالب تیترگونه (و در بیشتر موارد نادرست) در فضای مجازی، اغلب مخاطبان را سردرگم کرده است. در برنامه رونمایی از سومین شماره نشریه پشت‌بام که با حضور هنرمندان، دانشجویان، پژوهشگران و علاقه مندان هنرهای دیداری برگزار شد، سه فیلم کوتاه نیز به نمایش درآمد؛ مثل سایه، مثل خیال درباره مارکو گریگوریان اثر حمیدرضا زینالی، سیاه و سفید در بینال‌های تهران و مهدی حسینی اثر: حمید جانی‌پور و فیلمی از میثم مقصودی برگزار خواهد شد.همچنین مهدی حسینی، یوریک کریم‌مسیحی، عباس مشهدی‌زاده و زروان روح‌بخشان در این برنامه صحبتهایی انجام دادند. نشریه پشت‌بام با رویکرد پژوهشی به مطالعه تاریخ و تحلیل جغرافیای فرهنگی جـریان‌ها و افراد تاثیرگذار هنرهای دیداری ایران می‌پردازد. شماره سوم پشت بام را از این لینک خریداری کنید  

درباره ما

«پشت بام»فصلنامه‌ای فرهنگی هنری است،‌ با نگاه تخصصی به هنرهای دیداری که در دو فرمت نشریه ی کاغذی و مجله ی آنلاین در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام و سایت پشت بام فعالیت خود را آغاز کرده است.

. نسخه‌ی کاغذی زیر نظر فرشید پارسی کیا در قطع وزیری و در شروع در دویست و چهل صفحه منتشر خواهد شد‌؛ هر شماره‌ی آن به یک پرونده ، و ده درصد صفحات آن به آگهی اختصاص دارد و چون محتوای مطالب آن در باره هنر دیداری بوده حجم برابری میان تصاویر و نوشتار را خواهد داشت.
. مجله‌ی آنلاین زیر نظر زروان روحبخشان با تیم تحریریه‌ای متشکل از چنددبیر از هنرمندان سرآمد و نامدار عرصه‌ی هنرهای دیداری به تولید محتوای جدید و قابل توجه در این حوزه می‌پردازد.

«پشت بام» می‌کوشد با همکاری جمعی از هنرمندان، نویسندگان و صاحب‌نظران حوزه‌ی هنرهای دیداری، در داخل و خارج از کشور، جای خالی پژوهش در هنرهای دیداری کشورمان را پر کند.

گستره‌ی مخاطبان ما را هنرمندان، گالری داران، مدیران فرهنگ و هنر، همچنین دانشجویان و علاقه‌مندان این عرصه‌ در ایران و جهان تشکیل می دهند.

«پشت‌بام» در هر شماره به یک موضوع قابل تامل در حوزه‌ی هنرهای دیداری می‌پردازد که با حضور افراد متخصص و صاحب‌نام در این حوزه به بررسی موضوعات و تحلیل جریان‌ها می‌پردازد و بدون جهت‌گیری به موضوع مورد هدف آن‌را از جنبه‌های گوناگون بررسی کرده و کتابی موضوع محور در جایگاه مرجع و رفرنس برای رجوع علاقه‌مندان به این حوزه در گذران تاریخ این کشور تولید کند.

شماره اول «پشت‌بام» با موضوع «مکتب سقاخانه» اسفند 97 منتشر شد،‌ و شماره‌ی دوم با موضوع «انجمن هنری خروس جنگی» در مرداد 98 منتشر شد و شماره سوم «پشت‌بام» با موضوع بینال های تهران در آبان 98 منتشر شد. شماره چهارم نشریه با موضوع هنرکده هنرهای تزیینی زمستان98 منتشر خواهد شد.

صاحب امتیاز و سردبیر: فرشید پارسی‌کیا
مدیر مسئول:‌ حمید جانی‌پور
ناظر عالی: فرهنگ پارسی‌کیا
معاون سردبیر:‌ زکیه شادلو
شورای سیاست گذاری:‌ یوریک کریم‌مسیحی،‌ زروان روحبخشان،‌ فرانک احمدزاده، کیانوش معتقدی، مهدی فاتحی، توکا ملکی و سینا یعقوبی
گروه پژوهش: گلنوش زنجانپور، نرگس مرندی، آناهیتا رضایی و یاسمن شاپوری

مدیر هنری: استودیو پارسی
طراح لوگو: مهدی فاتحی
طراح گرافیک: محسن حسین‌خانی
مدیر وب‌سایت:‌ داود ارسونی
مدیر تولید: میلاد قلیچ | چاپ کوفا
مدیر رویدادها: امیر طباطبایی
طراح موشن:‌ میلاد فداکار

سردبیر مجله آنلاین: زروان روحبخشان
دبیر تحریریه مجله آنلاین: یاسمن شاپوری
دبیر تصویرسازی:‌ سمیه علی‌پور
دبیر پیکرسازی:‌ فرزانه حسینی
دبیر طراحی و نقاشی:‌ یاسمن رسولی
دبیر بامگردی: محمد شمس
دبیر فشن دیزاین: امیر طباطبایی
دبیر گرافیک:‌ محمد شمس
دبیر اقتصاد هنر: هژیر کهریزی
دبیر عکاسی: فاطمه پزشکی مقدم
دبیر فلسفه هنر: سینا یعقوبی
پژوهشگر مجله آنلاین:‌ یاسمن شاپوری