هنرکده هنرهای تزئینی در مهرماه 1339 توسط هوشنگ کاظمی و با حمایت وزیر فرهنگ و هنر وقت، مهرداد پهلبد، در ساختمانی اجاره‌ای در کوچه پیرجمالی در خیابان شریعتی بالاتر از خیابان طالقانی فعلی تاسیس شد. با ظهور انجمن هنری خروس جنگی در اواخر دهه 1320 شمسی و تحولات مهم فرهنگی و هنری در دوره پهلوی دوم و به‌خصوص بعد از کودتای 28 مرداد 1332، فضاهای آموزشی در حیطه هنرهای دیداری مدرن گسترش پیدا کرد. هنرستان هنرهای زیبای تهران در سال 1332 با رویکرد آموزش نوین، که تحت تاثیر فضای آموزشی مدارس اروپا، فعالیت می‌کرد، توسط جلیل ضیاپور تاسیس شد. ضیاپور که خود بنیان‌گذار انجمن هنری خروس جنگی و از دانش‌آموختگان اروپا بود، شیوه آموزش این هنرستان را نسبت به مدارس و آموزشگاه‌های قبل تغییر داد و به‌همین دلیل اولین هنرآموخته‌گان این هنرستان مورد استقبال دانشکده هنرهای زیبای تهران قرار نگرفتند. در حالی که در محدوده  دهه های 20 و 30  تفکر بازگشت به هنر ملی و میهنی رواج پیدا کرده بود. در نگاه نخست توجه به اصالت ایرانی و هویت شرقی است که پایه‌های هنرهای تزئینی را شکل می‌دهد. با توجه به تحولات هنری ایران در دهه 30 و 40 شمسی و رواج هنر نوگرا در بین هنرمندان ایرانی، ماهیت و ساختار هنرکده هنرهای تزئینی با الگوبرداری از مدرسه آرت دکوی پاریس بنیان گذاشته شد. علاوه بر استادان ایرانی، از مدرسان خارجی (فرانسوی) هم دعوت شد که در هنرکده هنرهای تزئینی تدریس کنند. حضور این استادان سبب آشنایی و شناخت بیش‌تر هنرجویان ایرانی با هنر مدرن غربی شد. این هنرکده با ایجاد امکانی برای ادامه تحصیل دانش‌آموختگان هنرستان و ایجاد رشته‌های جدید، بخشی از نیازهای تحصیلی نسل جدید را پاسخ داد. این شماره از پشت بام به این هنرکده اختصاص دارد که میتوانید از این لینک خریداری فرمایید.

شرایط ارسال آثار در حراج خرداد ماه گالری دناتوسط : در:

حراج خرداد ماه گالری دنا

حراج خرداد ماه گالری دنا


شرایط ارسال آثار در حراج خرداد ماه گالری دنا

حراج خرداد ماه گالری دنا
حراج ماه گالری دنا در نظر دارد هر ماه تنها تعداد 12 اثر را برای فروش ارائه دهد.
آثار توسط مجموعه‌داران، گالری‌داران، کیوریتور‌ها و همچنین هنرمندان به حراج ماه معرفی می‌شوند.
قابل توجه است که آثار هنرمندان از بین هنرمندان نسل جوان تا صاحب‌نامان هنر ایران انتخاب می‌­شود.
تعداد آثار ارسالی هر هنرمند برای شرکت در نمایشگاه حداکثر 3 اثر می‌­تواند باشد که در نهایت در صورت تایید یک اثر به حراج راه پیدا می­‌کند. ( قابل توجه است که هنرمندان، مجموعه‌داران و گالری‌داران هر ماه می‌توانند آثارشان را ارسال کنند )

شرایط انتخاب آثار/
آثار توسط شورای سیاست‌گذاری حراج ماه با توجه به سیاست­‌های کلان گالری دنا انتخاب می­‌شوند.

شرایط قیمت گذاری آثار/
آثار انتخاب شده در حراج ماه، بعد از قیمت پیشنهادی از طرف مجموعه‌داران، گالری‌داران، کیوریتورها و هنرمندان با احتساب تخفیف حراج، توسط گالری قیمت‌گذاری می‌­شود.

زمان برگزاری حراج ماه /
اول هر ماه تمامی آثار با مشخصات کامل اثر و قیمت نهایی راس ساعت معین شده ای در سایت بارگزاری می­‌شود.

آدرس سایت / http://www.denagallery.ir/shop/

مشخصات اثر و نحوه ارسال اثر
تصویر اثر یا آثار بصورت فایل JPG/ 72 dpi باشد / مشخصات اثر کامل نوشته شود و به همراه یک عکس از هنرمند و استیتمنت اثر به آدرس ایمیل گالری ارسال شود

نام هنرمند :

عنوان اثر:

تکنیک :

سایز:

سال تولید:

پیشنهاد قیمت اثر قبل از تخفیف:

قیمت نهایی اثر با احتساب تخفیف :

مالک اثر:

آیا تابه­‌حال این اثر خرید و فروش شده است؟

آیا دارای گواهینامه اصالت اثر از یک گالری رسمی است ؟

آدرس ایمیل گالری دنا : [email protected]

مهلت ارسال اثر
تا پایان ساعت 12 شب 25 اردیبهشت

 

اخبار هنرهای تجسمی را در پشت بام پیگیری کنید.

برای خرید نسخه کاغذی پشت بام به این لینک مراجعه کنید.

خرید نسخه کاغذی

 

اخبار

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.