هنرکده هنرهای تزئینی در مهرماه 1339 توسط هوشنگ کاظمی و با حمایت وزیر فرهنگ و هنر وقت، مهرداد پهلبد، در ساختمانی اجاره‌ای در کوچه پیرجمالی در خیابان شریعتی بالاتر از خیابان طالقانی فعلی تاسیس شد. با ظهور انجمن هنری خروس جنگی در اواخر دهه 1320 شمسی و تحولات مهم فرهنگی و هنری در دوره پهلوی دوم و به‌خصوص بعد از کودتای 28 مرداد 1332، فضاهای آموزشی در حیطه هنرهای دیداری مدرن گسترش پیدا کرد. هنرستان هنرهای زیبای تهران در سال 1332 با رویکرد آموزش نوین، که تحت تاثیر فضای آموزشی مدارس اروپا، فعالیت می‌کرد، توسط جلیل ضیاپور تاسیس شد. ضیاپور که خود بنیان‌گذار انجمن هنری خروس جنگی و از دانش‌آموختگان اروپا بود، شیوه آموزش این هنرستان را نسبت به مدارس و آموزشگاه‌های قبل تغییر داد و به‌همین دلیل اولین هنرآموخته‌گان این هنرستان مورد استقبال دانشکده هنرهای زیبای تهران قرار نگرفتند. در حالی که در محدوده  دهه های 20 و 30  تفکر بازگشت به هنر ملی و میهنی رواج پیدا کرده بود. در نگاه نخست توجه به اصالت ایرانی و هویت شرقی است که پایه‌های هنرهای تزئینی را شکل می‌دهد. با توجه به تحولات هنری ایران در دهه 30 و 40 شمسی و رواج هنر نوگرا در بین هنرمندان ایرانی، ماهیت و ساختار هنرکده هنرهای تزئینی با الگوبرداری از مدرسه آرت دکوی پاریس بنیان گذاشته شد. علاوه بر استادان ایرانی، از مدرسان خارجی (فرانسوی) هم دعوت شد که در هنرکده هنرهای تزئینی تدریس کنند. حضور این استادان سبب آشنایی و شناخت بیش‌تر هنرجویان ایرانی با هنر مدرن غربی شد. این هنرکده با ایجاد امکانی برای ادامه تحصیل دانش‌آموختگان هنرستان و ایجاد رشته‌های جدید، بخشی از نیازهای تحصیلی نسل جدید را پاسخ داد. این شماره از پشت بام به این هنرکده اختصاص دارد که میتوانید از این لینک خریداری فرمایید.

نمایشگاه استعدادهای آگ در اصفهانتوسط : در:

نمایشگاه استعدادهای آگ در اصفهان


نمایشگاه استعدادهای آگ در اصفهان
با توجه به اهمیت گفتگو میان فضاهای هنری گوناگون و گسترش عکاسی در دیگر شهرهای ایران، نمایش آثار ۲۰عکاس منتخب رویداد «استعداد آگ ۱۳۹۸» روز جمعه، ۴ بهمن ۱۳۹۸، در گالری صفر/یک اصفهان، با حضور تعدادی از هنرمندان این رویداد گشایش می‌یابد.

عکاسان شرکت‌کننده:‌ علیرضا افشاری،‌ امین یوسفی،‌ آرش قاضی،‌ مهری رحیم‌زاده،‌ بیتا هوشمند، ‌صبا خوانساری، فتانه رحیمی، عبدالرحمان مجرد،‌ مهسا پورحسینی، انسیه امیری‌فرد، محمدصادق صارمی، فرید موسوی و سولماز ایمانی، مریم نژاد صفاری، فاطمه پازوکی، کاووس حسین‌پور، مرضیه حیدرزاده،‌ شروین امدادیان،‌ فردین نظری.

گشایش:‌ جمعه،‌ ۴ بهمن ۱۳۹۸
بازدید از نمایشگاه:‌ از ۱۶ الی ۲۳
جمعه‌های غیر از گشایش از ۱۸ تا ۲۳

بازدید تا ۲ اسفند ادامه دارد.
نشانی:‌ اصفهان،‌ خیابان مرداویج،‌ خیابان استقلال شمالی، نبش کوچه ۱۷،‌ پلاک ۶

جمعه ۴ بهمن ماه ساعت ۱۶ الی ۲۳
نشانی: خیابان مرداویج _ استقلال شمالی _ جنب کوچه ۱۷ _ پلاک ۶۱
_______________________

طراح گرافیک:
‏‎علیرضا عسکری‌فر | استودیو کن‌/دو

خرید نسخه کاغذی

اخبار

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.