هنرکده هنرهای تزئینی در مهرماه 1339 توسط هوشنگ کاظمی و با حمایت وزیر فرهنگ و هنر وقت، مهرداد پهلبد، در ساختمانی اجاره‌ای در کوچه پیرجمالی در خیابان شریعتی بالاتر از خیابان طالقانی فعلی تاسیس شد. با ظهور انجمن هنری خروس جنگی در اواخر دهه 1320 شمسی و تحولات مهم فرهنگی و هنری در دوره پهلوی دوم و به‌خصوص بعد از کودتای 28 مرداد 1332، فضاهای آموزشی در حیطه هنرهای دیداری مدرن گسترش پیدا کرد. هنرستان هنرهای زیبای تهران در سال 1332 با رویکرد آموزش نوین، که تحت تاثیر فضای آموزشی مدارس اروپا، فعالیت می‌کرد، توسط جلیل ضیاپور تاسیس شد. ضیاپور که خود بنیان‌گذار انجمن هنری خروس جنگی و از دانش‌آموختگان اروپا بود، شیوه آموزش این هنرستان را نسبت به مدارس و آموزشگاه‌های قبل تغییر داد و به‌همین دلیل اولین هنرآموخته‌گان این هنرستان مورد استقبال دانشکده هنرهای زیبای تهران قرار نگرفتند. در حالی که در محدوده  دهه های 20 و 30  تفکر بازگشت به هنر ملی و میهنی رواج پیدا کرده بود. در نگاه نخست توجه به اصالت ایرانی و هویت شرقی است که پایه‌های هنرهای تزئینی را شکل می‌دهد. با توجه به تحولات هنری ایران در دهه 30 و 40 شمسی و رواج هنر نوگرا در بین هنرمندان ایرانی، ماهیت و ساختار هنرکده هنرهای تزئینی با الگوبرداری از مدرسه آرت دکوی پاریس بنیان گذاشته شد. علاوه بر استادان ایرانی، از مدرسان خارجی (فرانسوی) هم دعوت شد که در هنرکده هنرهای تزئینی تدریس کنند. حضور این استادان سبب آشنایی و شناخت بیش‌تر هنرجویان ایرانی با هنر مدرن غربی شد. این هنرکده با ایجاد امکانی برای ادامه تحصیل دانش‌آموختگان هنرستان و ایجاد رشته‌های جدید، بخشی از نیازهای تحصیلی نسل جدید را پاسخ داد. این شماره از پشت بام به این هنرکده اختصاص دارد که میتوانید از این لینک خریداری فرمایید.

تصویرسازی های پائولو دومینیچونیتوسط : در:

تصویرسازی

تصویرسازی


پائولو دومینیچونی
paolodomeniconi
یک تصویرگر مستقل ایتالیایی است که آثارش در پروژه‌های بین‌المللی بسیاری حاضر بوده است.
او در اوایل دهه نود، کارش در زمینه هنر را با گرافیک تبلیغاتی و طراحی برای آگهی‌های تجاری و چاپ و بسته‌بندی محصولات مختلف آغاز نمود، بعدتر به دنیای کتاب‌های کودکان علاقمند شد و اولین سری از مجموعه کلاسیک افسانه‌های پریان را تصویرسازی کرد.

او با ناشرانی از سراسر جهان همکاری داشته از جمله:
Grimm Press, Houghton Mifflin Harcourt, Mondadori
علاوه‌بر این موسسات، آثارش در کشورهای ایتالیا، اسپانیا، انگلیس، آمریکا، کره، چین و تایوان نیز به چاپ رسیده‌اند.

او در حال حاضر بیش از چهل کتاب را برای کودکان تصویرگری کرده است که مجموعه متنوعی از داستان‌های پریان تا متون فانتزی و طراحی جلدها و تصویرگری برای مجلات مختلف را در بر می‌گیرد.

آثارش در عین دقت در طراحی و جزییات، رویا گونه و فانتزی هستند و پالت خاص او با حضور مستمر آبی‌ها و نارنجی‌ها، درخشان و رمزآلود است.

او علاوه‌بر برگزاری ورکشاپ‌های مختلف در زمینه تصویرگری، گاه در مهد کودک‌ها حاضر می‌شود و آثارش را برای بچه‌ها می‌خواند.

 

دبیر: سمیه علیپور 
بام_تصویرسازی

تصویرسازی های پائولو دومینیچونی-تصویرسازی-مجله پشت بام-هنرهای تجسمی-هنرهای دیداری

تصویرسازی

تصویرسازی های پائولو دومینیچونی-تصویرسازی-کودک-هنر

تصویرسازی های پائولو دومینیچونی

 

خرید نسخه کاغذی

تصویرسازی های پائولو دومینیچونی-هنر-هنرهای دیداری-هنرهای تجسمی

تصویرسازی

تصویرسازی های پائولو دومینیچونی-هنر-هنرهای تجسمی-هنرهای دیداری-تصویرسازی

تصویرسازی های پائولو دومینیچونی

تصویرسازی های پائولو دومینیچونی-هنر-هنرهای تجسمی-هنرهای دیداری-تصویرسازی-ایران

تصویرسازی های پائولو دومینیچونی

تصویرسازی های پائولو دومینیچونی-تصویرسازی-سمیه علیپور

تصویرسازی

تصویرسازی های پائولو دومینیچونی-سمیه علیپور-تصویرسازی

تصویرسازی

تصویرسازی های پائولو دومینیچونی-تصویرسازی-سمیه علیپور

تصویرسازی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مجله آنلاین

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.