هنرکده هنرهای تزئینی در مهرماه 1339 توسط هوشنگ کاظمی و با حمایت وزیر فرهنگ و هنر وقت، مهرداد پهلبد، در ساختمانی اجاره‌ای در کوچه پیرجمالی در خیابان شریعتی بالاتر از خیابان طالقانی فعلی تاسیس شد. با ظهور انجمن هنری خروس جنگی در اواخر دهه 1320 شمسی و تحولات مهم فرهنگی و هنری در دوره پهلوی دوم و به‌خصوص بعد از کودتای 28 مرداد 1332، فضاهای آموزشی در حیطه هنرهای دیداری مدرن گسترش پیدا کرد. هنرستان هنرهای زیبای تهران در سال 1332 با رویکرد آموزش نوین، که تحت تاثیر فضای آموزشی مدارس اروپا، فعالیت می‌کرد، توسط جلیل ضیاپور تاسیس شد. ضیاپور که خود بنیان‌گذار انجمن هنری خروس جنگی و از دانش‌آموختگان اروپا بود، شیوه آموزش این هنرستان را نسبت به مدارس و آموزشگاه‌های قبل تغییر داد و به‌همین دلیل اولین هنرآموخته‌گان این هنرستان مورد استقبال دانشکده هنرهای زیبای تهران قرار نگرفتند. در حالی که در محدوده  دهه های 20 و 30  تفکر بازگشت به هنر ملی و میهنی رواج پیدا کرده بود. در نگاه نخست توجه به اصالت ایرانی و هویت شرقی است که پایه‌های هنرهای تزئینی را شکل می‌دهد. با توجه به تحولات هنری ایران در دهه 30 و 40 شمسی و رواج هنر نوگرا در بین هنرمندان ایرانی، ماهیت و ساختار هنرکده هنرهای تزئینی با الگوبرداری از مدرسه آرت دکوی پاریس بنیان گذاشته شد. علاوه بر استادان ایرانی، از مدرسان خارجی (فرانسوی) هم دعوت شد که در هنرکده هنرهای تزئینی تدریس کنند. حضور این استادان سبب آشنایی و شناخت بیش‌تر هنرجویان ایرانی با هنر مدرن غربی شد. این هنرکده با ایجاد امکانی برای ادامه تحصیل دانش‌آموختگان هنرستان و ایجاد رشته‌های جدید، بخشی از نیازهای تحصیلی نسل جدید را پاسخ داد. این شماره از پشت بام به این هنرکده اختصاص دارد که میتوانید از این لینک خریداری فرمایید.

این ماسک هالووین نیستتوسط : در:

جنگ-هالوین

جنگ


جنگ-هالوین

جنگ

” این ماسک هالووین نیست “

 

هرروزه بیش از دو هزار کودک در جنگ کشته یا مجروح می‌شوند. بیایید برای نجات جان کودکان علیه جنگ متحد باشیم!

درست در بحبوحه‌ی روزهایی که به جشن هالووین ختم میشد کمپین‌های تبلیغاتی زیادی تولید و عرضه می‌شدند.

در این میان کمپین تبلیغاتی از برند “barkod ic mimarlik” در ترکیه منتشر شد که حیرت‌آور بود.

این کمپین تصاویری از کودکان جنگ‌زده را با یک خط شعار با عنوان ” این ماسک هالووین نیست !” در مقابل چشمان مخاطب قرار می‌دهد.

به این ترتیب با نشان دادن خشونتی عریان که در جنگ در جریان است از مخاطب میخواهد تا “علیه جنگ برای نجات کودکان متحد باشیم”.

 

جنگ-هالوین

جنگ

نام آژانس تبلیغاتی:

Barkod Ads & Brands | Izmir | Turkey
مدیر خلاق و کپی رایتر:
Melih Aydoğmuş
مدیرهنری:
Deniz Beceren
.
بام گرافیک
دبیر: امیرحسین نباتی

 

خرید مجله پشت بام با ارسال رایگان:

جنگ-هالوین

جنگ

مجله آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.