شماره سوم نشریه «پشت‌بام» با پرونده دوسالانه‌های تهران از سال۱۳۳۷ تا ۱۳۴۵ منتشر و در مراسمی در سینما عصر جدید رونمایی شد.

فرشید پارسی کیا سردبیر نشریه پشت‌بام که  سومین شماره آن روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۸:۳۰ در سینما عصر جدید رونمایی شد، در گفت وگو با خبرنگار تجسمی ایرنا گفت: مخاطبان پشت‌بام، طیفی از فرهنگ‌دوستان، هنرمندان، مجمـوعـه‌داران، گالری‌داران و دانشجویان رشته‌های دیداری هستند و این نشریه تلاش دارد با طراحی و تدوین سالشمار و مطالب پژوهشی مستدل، زمینه ورود مخاطب به مطالعات هنرهای دیداری را فراهم کند و با برگزاری نمایشگاه‌ها و نشست‌های تخصصی فعالیت‌هایش را با بهره گیری از سایر رسانه ها اطلاع‌رسانی کند. وی با اشاره به دشواری‌های پیش‌رو در وضعیت کنونی مطبوعات گفت: پشت‌بام مصمم پیش می‌رود، زیرا باور دارد از پشت‌بام همه جا را بهتر می‌توان دید. ما بر این باوریم که هنرهای دیداری ایران دچار کمبود مکتوبات و پژوهش‌های تاریخی و تحلیلی است و انباشت مطـالب تیترگونه (و در بیشتر موارد نادرست) در فضای مجازی، اغلب مخاطبان را سردرگم کرده است. در برنامه رونمایی از سومین شماره نشریه پشت‌بام که با حضور هنرمندان، دانشجویان، پژوهشگران و علاقه مندان هنرهای دیداری برگزار شد، سه فیلم کوتاه نیز به نمایش درآمد؛ مثل سایه، مثل خیال درباره مارکو گریگوریان اثر حمیدرضا زینالی، سیاه و سفید در بینال‌های تهران و مهدی حسینی اثر: حمید جانی‌پور و فیلمی از میثم مقصودی برگزار خواهد شد.همچنین مهدی حسینی، یوریک کریم‌مسیحی، عباس مشهدی‌زاده و زروان روح‌بخشان در این برنامه صحبتهایی انجام دادند. نشریه پشت‌بام با رویکرد پژوهشی به مطالعه تاریخ و تحلیل جغرافیای فرهنگی جـریان‌ها و افراد تاثیرگذار هنرهای دیداری ایران می‌پردازد. شماره سوم پشت بام را از این لینک خریداری کنید  

نیومدیا، لباس پوست مصنوعی با DNA طراح

نیومدیا، لباس پوست مصنوعی با DNA طراح


آیا پوست مصنوعی با DNA طراح می‌پوشید!؟ تینا گورجان tina gorjanc هنرمند اسلوونیایی ساکن لندن بر روی یک مجموعه لباس از چرم انسانی کار می‌کند.

این هنرمند یک خط مد کامل را بنام pure human معرفی کرده است که شامل کت و کیف‌های دستی ساخته شده با پوست آزمایشگاهی انسان است.
اما پوستی که حاوی DNA طراح مشهور لباس “الکساندر مک کویین” است.

تینا گورجان با این پروژه درباره عدم حمایت قانونی از اطلاعات بیولوژیکی هشدار می‌دهد.

در سال ۲۰۱۶ او یک پرونده ثبت اختراع برای چرم انسانی با DNA الکساندر مک کویین را ثبت کرد.

این ثبت اختراع حق تولید و فروش یک مجموعه کامل لباس با چرم مصنوعی انسانی را می‌دهد.

گورجان در واقع قصد فروش این مجموعه را ندارد اما از آن برای ارسال این پیام بهره می‌جوید:
“قانون کارایی لازم برای حفاظت از اطلاعات ژنتیکی افراد را ندارد و شما می‌توانید با استفاده از یک حلقه مو، اطلاعات ژنتیکی فرد را به‌دست آورید. مردم به آرامی توسط ژن‌ها، سپس بافت‌ها و اندام‌های بزرگتر مجاز به داشتن یک شخص می‌شوند! درست مثل دوران برده‌داری”

این مجموعه در نمایشگاه کالج لندن در مرکز سنت مارتینز نمایش داده می‌شود.
در همین نمایشگاه قطعاتی از پوست خوک که با تغیبراتی مثل خالکوبی یا کتک زدن تغییر شکل داده است هم قابل مشاهده است.
بام نیومدیا
دبیر: ماهیار چرمچی

 

خرید نسخه کاغذی

نیومدیا-لباس چرم انسانی- الکساندر مک کویین

نیومدیا- چرم انسانی-تینا گورجان

نیومدیا-لباس انسانی

نیومدیا- چرم انسانی-

نیومدیا-چرم انسانی

نیومدیا-چرم انسانی

نیومدیا- چرم انسانی-

مجله آنلاین

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.