شماره سوم نشریه «پشت‌بام» با پرونده دوسالانه‌های تهران از سال۱۳۳۷ تا ۱۳۴۵ منتشر و در مراسمی در سینما عصر جدید رونمایی شد.

فرشید پارسی کیا سردبیر نشریه پشت‌بام که  سومین شماره آن روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۸:۳۰ در سینما عصر جدید رونمایی شد، در گفت وگو با خبرنگار تجسمی ایرنا گفت: مخاطبان پشت‌بام، طیفی از فرهنگ‌دوستان، هنرمندان، مجمـوعـه‌داران، گالری‌داران و دانشجویان رشته‌های دیداری هستند و این نشریه تلاش دارد با طراحی و تدوین سالشمار و مطالب پژوهشی مستدل، زمینه ورود مخاطب به مطالعات هنرهای دیداری را فراهم کند و با برگزاری نمایشگاه‌ها و نشست‌های تخصصی فعالیت‌هایش را با بهره گیری از سایر رسانه ها اطلاع‌رسانی کند. وی با اشاره به دشواری‌های پیش‌رو در وضعیت کنونی مطبوعات گفت: پشت‌بام مصمم پیش می‌رود، زیرا باور دارد از پشت‌بام همه جا را بهتر می‌توان دید. ما بر این باوریم که هنرهای دیداری ایران دچار کمبود مکتوبات و پژوهش‌های تاریخی و تحلیلی است و انباشت مطـالب تیترگونه (و در بیشتر موارد نادرست) در فضای مجازی، اغلب مخاطبان را سردرگم کرده است. در برنامه رونمایی از سومین شماره نشریه پشت‌بام که با حضور هنرمندان، دانشجویان، پژوهشگران و علاقه مندان هنرهای دیداری برگزار شد، سه فیلم کوتاه نیز به نمایش درآمد؛ مثل سایه، مثل خیال درباره مارکو گریگوریان اثر حمیدرضا زینالی، سیاه و سفید در بینال‌های تهران و مهدی حسینی اثر: حمید جانی‌پور و فیلمی از میثم مقصودی برگزار خواهد شد.همچنین مهدی حسینی، یوریک کریم‌مسیحی، عباس مشهدی‌زاده و زروان روح‌بخشان در این برنامه صحبتهایی انجام دادند. نشریه پشت‌بام با رویکرد پژوهشی به مطالعه تاریخ و تحلیل جغرافیای فرهنگی جـریان‌ها و افراد تاثیرگذار هنرهای دیداری ایران می‌پردازد. شماره سوم پشت بام را از این لینک خریداری کنید  

شماره دوم پشت‌بام – خروس جنگی

شماره دوم مجله پژوهشی هنرهای تجسمی منتشر شد . این شماره با موضوع انجمن هنری خروس جنگی با قیمت ۵۰ هزارتومان قابل خرید میباشد

 پشت‌بام شماره دو “پژوهشی درباره انجمن هنری خروس جنگی” در موسسه فرهنگی هنری ایده در روز پنجشنبه ۳ مرداد ساعت ۱۸ تا ۲۱ رونمایی خواهد شد.

در این مراسم  فیلم‌ “نقاشی مدرن ایران” از خسرو سینایی و فیلم “شاعر، شاعران” از حمید جانی‌پور نیز به نمایش درخواهد آمد.
رونمایی این شماره پشت بام بهمراه نمایش اصل نشریات خروس جنگی، کویر و ضمیمه‌ها و لوازم شخصی استادان جلیل ضیاپور و غلامحسین غریب خواهد بود.

در این شماره میخوانید:

خروس جنگی در پی
درک هنر مدرن
جلیل ضیاپور
آرشیوی/ 1327
……………………
تحولات هنر ایران
در مسیر مدرنیسم
گفت‌وگو با سیامک دل‌زنده
کیانوش معتقدی
……………………
بررسی نام انجمن
هنری خروس جنگی
فرهنگ پارسی‌کیا
……………………
مرگ‌بر این و آن
راه به جایی نمی برد
گفت‌وگوبا سید فرید قاسمی
فرشید پارسی‌کیا
……………………
پس از نیم‌قرن فعالیت
یحیی ذکا
آرشیوی/ 1378
……………………
در خروش و سازش
بهنام کامرانی
……………………
سلاخ بلبل
محسن شهرنازدار
……………………
از انقلاب زادگاه ما تا بعد
ماهرخ باقری
آزاد روح‌بخشان
……………………

شیفته آفرینندگی
زکیه شادلو
……………………
شاعر شاعران
گفت‌وگوباشمس‌لنگرودی
زروان روح‌بخشان
……………………
بیخته و آویخته
نرگس مرندی
……………………
کاشانه هنرهای زیبا
گلنوش زنجانپور
……………………
خروس نیما فقط جنگی نبود
شمس آقاجانی
……………………
شرق بی‌اندوه
مرجان تاج‌الدینی
……………………
فرو افتادن خروس‌جنگی
آدرس غلط
حمیدرضا شش‌جوانی
……………………
فکر تازه در قالب شکستن سنت
خسرو سینایی
……………………
منقار متغیر
زهرا پاشایی
……………………
با گارد باز
یوریک کریم‌مسیحی
……………………
کتاب‌شناسی انجمن هنری
خروس جنگی
کیانوش معتقدی
گلنوش زنجانپور
……………………

این شماره را میتوانید از این لینک به صورت مستقیم خریداری کنید