درباره ما

«پشت بام»فصلنامه‌ای فرهنگی هنری است،‌ با نگاه تخصصی به هنرهای تجسمی که در دو فرمت نشریه ی کاغذی و مجله ی دیجیتال در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام فعالیت خود را آغاز کرده است.

. نسخه‌ی کاغذی در قطع وزیری و در شروع در دویست و چهل صفحه منتشر خواهد شد‌؛ هر شماره‌ی آن به یک پرونده ، و ده درصد صفحات آن به آگهی اختصاص دارد و چون محتوای مطالب آن در باره هنر بوده حجم برابری میان تصاویر و نوشتار را خواهد داشت.
. مجله‌ی دیجیتال با تیم تحریریه‌ای متشکل از ۹ دبیر از هنرمندان سرآمد و نامدار عرصه‌ی هنرهای تجسمی به تولید محتوای جدید و قابل توجه در این حوزه می‌پردازد.

«پشت بام» می‌کوشد با همکاری جمعی از هنرمندان، نویسندگان و صاحب‌نظران حوزه‌ی تجسمی، در داخل و خارج از کشور، جای خالی پرداخت به هنرهای تجسمی در کشورمان را پر کند. گستره‌ی مخاطبان ما را هنرمندان، مدیران فرهنگ و هنر، همچنین دانشجویان و علاقه‌مندان این عرصه‌ در ایران و جهان منتشر کند.

«پشت‌بام» در هر شماره به یک موضوع قابل تامل در حوزه‌ی تجسمی می‌پردازد که با حضور افراد متخصص و صاحب‌نام در این حوزه به بررسی موضوعات و تحلیل جریان‌ها می‌پردازد و بدون جهت‌گیری به موضوع مورد هدف آن‌را از جنبه‌های گوناگون بررسی کرده و کتابی موضوع محور در جایگاه مرجع و رفرنس برای رجوع علاقه‌مندان به این حوزه در گذران تاریخ این کشور تولید کند.

شماره اول «پشت‌بام» با موضوع «مکتب سقاخانه» اسفند ۹۷ منتشر خواهد شد،‌ و شماره‌ی بعد با موضوع «عکاسی» در دست تولید است.

صاحب امتیاز و سردبیر: فرشید پارسی‌کیا
شورای سیاست گذاری: یوریک کریم‌مسیحی،‌ حمید جانی‌پور،‌ زروان روحبخشان،‌ فرهنگ پارسی‌کیا، زهرا پاشایی،‌ فرانک احمدزاده، کیانوش معتقدی
معاون سردبیر: زکیه شادلو
ویراستار:‌ فرزین پارسی‌کیا
طراح نشان :‌ مهدی فاتحی
طراح گرافیک و مدیر هنری: استودیو پارسی/ محسن حسین‌خانی
مدیر بازرگانی: مهدی ایمانی‌مهر
مدیر تولید: میلاد قلیچ | چاپ کوفا
دستیار پژوهش: ساناز علائدینی
وب‌سایت:داود ارسونی

دبیر نیومدیا: ماهیار چرمچی
دبیر عکاسی:‌ صمد قربانزاده
دبیر بام گپ: محسن حسین‌خانی
دبیر تصویرسازی:‌ سمیه علی‌پور
دبیر مجسمه:‌ فرزانه حسینی
دبیر طراحی و نقاشی:‌ نجوا عرفانی
دبیر بامگردی: مهدی مشایخی
دبیر فشن دیزاین: لیلا امینی
دبیر گرافیک:‌ امیرحسین نباتی
دبیر فضای مجازی: فاطمه شادلو .
مدیر رویدادها: امیر طباطبایی
طراح موشن:‌ میلاد فداکار